well show me the way to the next whiskey bar

Temat: Ciekawe Książki Co poleciacie z literatury?
1. Władca Pierścieni - J.R.R. Tolkien Lektura ciężka, lecz dla fanów fantastyki przyjemna i niewyobrażalnie wciągająca. Nie muszę się rozpisywać, bo duża liczba młodych ludzi już ją przeczytała. 2. Mistrz i Małgorzata - Michał Bułhakow. Świetna lektura. Na prawdę wciągnąłem się strasznie. Kapitalnie przedstawienie szatana i dwóch zakochanych. Nie umiem tego dobrze opisać. Trzeba to po prostu przeczytać! 3. Chłopcy z Placu Broni - Flerenc Molnar. Chyba wszyscy tę książkę przeczytali, a na pewno większość. Ci, co jej nie przeczytali powinni to zrobić gdyż jest to piękna opowieść o chłopcach którzy walczą ze sobą w przeciwnych dówch obozach. 4. Wiedźmin - Saga - Andrzej Sapkowski. Znakomita historia. Nowa, wymyślona postać wiedźmina, którego pracą jest zabijanie różnych potworów. Kapitalne opisy, świetny język i kapitalny humor. Warte przeczytania. Mistrz i Małgorzata strasznie wkreca, jedna z niewielu lektur ktore przeczytalem - szczur
Źródło: gothic.org.pl/forum/index.php?showtopic=16268Temat: [EBook] Ferenc MolnĂĄr "Chłopcy z Placu Broni"
Opis: Szczegółowe i obszerne streszczenie, dokładna analiza, charakterystyka bohaterów, ważne pojęcia niezbędne przy omawianiu lektury, przykładowe wypracowania, testy sprawdzające z kluczem, przejrzysty układ, pomoc w przygotowaniu do prac klasowych.
Źródło: samsungcorby.pl/viewtopic.php?t=3294


Temat: Lektury
" />"Chłopcy z placu broni" to była lektura tak to mi podchodziła nawet Lalka z tego co czytałem. Przyznam, że jeszcze nawet ciekawe mogłoby być "Nad Niemnem" gdyby wywalić te opisy (stwierdzam to po przeczytaniu konkretnego streszczenia, które bardziej mnie wciągeło niż przeczytane 3 rozdziały). Tak to raczej lektury polskie są marne, wole polską fantastyke.
Źródło: eksiazki.org/forum/viewtopic.php?t=304